“Hajde da recikliramo”

Poštovani,

Zadovoljstvo nam je što započinjemo zajedničkih projekat “Hajde da recikliramo”. Na projektu učetvuje 12 školskih ustanova koje će do kraja godine sakupljati ambalažu i učestvovati u takmičenju. Škola koja sakupi najviše ambalaže po đaku do kraja godine, osvojiće nagradu namenjenu pre svega đacima.

Edukaciju smo započeli predstavom(nedelju dana pred kraj školske godine), a u prilogu vam šaljemo materijal koji će vam pomoći da nastavite sa edukacijom đaka. U nastavku vam šaljemo bitne informacije koje se tiču realizacije projekta:

• Trajanje: 1.oktobar – 31. decembra
  • Svaka škola treba da ima osobu zadužennu za projekat
  • Potrebno je obavestiti radnike koji čiste školu o akciji i reći im da odlažu džakove sa ambalažnim otpadom u posebnu ostavu
  • Sakupljanje: Vrši se po potrebi, u konsultaciji sa JKP Bukuplja. Pre dolaska u školu potrebno je da redar razdvoji PET i limneke kako bi mogli da izmerimo džakove.
  • Jasno obeležiti svaki džak imenom škole kako bi pratili količine
  • Viber grupa – ukoliko postoji mogućnost, poslati obaveštenje roditeljima preko viber grupe, zajedno sa vizualom
  • Voleli bi da vidimo fotografije đaka koji recikliraju i time podignemo svest građana o reciklaži

Preporuke za edukaciju