Препоруке за рад помоћног особља у условима COVID-19

• Долазак помоћног особља на посао (теткице и домар) у 6:00.
  • Чишћење и дезинфекција свих коришћених простора у првој смени (4 учионице,зборница,канцеларије,трпезарија,кухиња,ходници,тоалети),бар два пута дневно (пре почетка наставе,између размене група А и Б, велики одмор,на крају смене.
  • Постављање 70 % алкохола на улазу у школу у присуству дежурног наставника.
  • Постављање течног сапуна и папирних убруса у тоалету.
  • Дезинфикују се кваке,клупе,ручке на прозорима,спортска опрема,трпезаријски сто,школски прибор, шестар,лењир, опрема у тоалетима, подови,зидиви,врата, wc шоље,славине,водокотлићи,лавабои и прекидачи за светло.
  • Рад уз обавезно ношење маски и рукавица.
  • Теткице испраћају ученика до тоалета у коме се налази онолико ученика колико је кабина.
  • Редовно проветравање просторија,отварање прозора,природна вентилација, обавезно за време сваког школског одмора и између смена.
  • Уколико је лепо време држати их стално отворене.

ИСХРАНА-сервирка

• Оброке служити у трпезарији или у учионици.
  • Деца седе на удаљености од 1,5 метра или пожељно 2 метра.
  • Пре јела алкохолом обрисати све столове.
  • Сугерисати деци да пре јела оперу руке.
  • Сугерисати деци да нема дељења хране и простора међусобно.
  • Отпад одлагати у кесе за смеће (канте са педалом).
  • Пратити и свако јутро известити директора и секретара о стању хигијенских средстава и неопходној набавци и допуни недостајућих.

ДОМАР

• Најмање једном дневно проверити уређаје за водоснабдевање,исправност санитација,хигијена.
  • Провера исправности славина,лавабоа,водокотлића,wc шоља,проходност wc шоља,присуство течног сапуна,воде или дезинфицијуса на месту за прање руку.
  • Отпад одлагати у кесе за смеће,везати и бацати у контејнер.
  • Обележити место за одлагање маски.
  • Више пута проверавати да ли су канте пуне,односити у контејнер и пратити испуњеност контејнера, како би се решио проблем отпада на дневном нивоу.

Друга смена почиње са радом у 14:00 и ради по истом принципу,истоветно као и прва смена.

Директор школе : Лела Јаковљевић